Club Cricket Conference

Thursday, 7th July 2022


The Conference Cup for the Bertie Joel Trophy 2022


The draw for Round 1 and Round 2 are: (this page will show the results as each round progresses)

Competition Rules & Playing Conditions are here

Round 1 to be played Sunday 22nd May (Home team first) 
1. Harefield v Hornsey - Harefield won (scorecard)
2. Hornchurch v Dartford - Hornchrch won (scorecard)
3. Eastcote v Broxbourne - Broxbourne conceded
4. Wimbledon v Blackheath - Blackheath won (scorecard)
5. Wanstead v Enfield - Enfield conceded
6. Banstead v Paragon - Banstead won (scorecard)
7. Finchley v Abbots Langley - Finchley won (scorecard)
8. Bromley v Roffey - played 5th June - Roffey won
9. Minster (Sheppey) v Spencer - Minster (Sheppey) conceded
10. Watford Town v South Hampstead - South Hampstead won (scores)
11. Winchmore Hill v Shenfield - Winchmore Hill won (scorecard)
12. Aldershot v Waltham - Aldershot conceded
13. Harrow Town v Totteridge Millhillians - Totteridge Millhillians conceded
14. Egham v Wraysbury - Egham won (scorecard)
15. Oxted and Limpsfield v Sunbury - Sunbury conceded
16. Hertford v Ealing - Ealing won (scorecard)
 
Round 2 to be played Sunday 12th June (Home team first) 
1. Finchley v Harrow Town - Finchley won (scorecard)
2. Blackheath v Sandwich Town - Sandwich Town won (scorecard)
3. Old Hamptonians v Waltham - Old Hamptonians won (scorecard)
4. Brentwood v Stanmore - Brentwood won (scorecard)
5. Walton-on-Thames v South Hampstead - Walton-on-Thames won (scorecard)
6. Camberley v Reigate Priory - Camberley won (scorecard)
7. Spencer v Banstead - Spencer won (scorecard)
8. Hutton v Ealing - Ealing conceded
9. Harefield v Ickenham - Harefield won (scorecard)
10. Three Bridges v Roffey - Roffey won (scorecard)
11. Indian Gymkhana v East Molesey - Indian Gymkhana conceded
12. Sawston & Babraham v Wanstead - Sawston & Babraham conceded
13. Acton v Winchmore Hill - Winchmore Hill conceded
14. Tunbridge Wells v Hornchuch - Hornchuch conceded
15. Egham v Oxted and Limpsfield - Egham won (scorecard)
16. Eastcote v Hoddesdon - Hoddesdon won - (scorecard)

Round 3 to be played Sunday 3rd July (Home team first) 
1. Wanstead v Sandwich Town - Sandwich Town won (scorecard)
2. Hutton v Finchley - Finchley won - (scorecard)
3. Hoddesdon v Brentwood - Brentwood won - (scorecard)
4. East Molesey v Tunbridge Wells - East Molesey won (scorecard)
5. Spencer v Old Hamptonians - Spencer won (scorecard)
6. Roffey v Harefield - Roffey won (scorecard)
7. Camberley v Egham - now to be played on 10th July
8. Walton-on-Thames v Acton - Acton won (scorecard)

Quarter Finals to be played Sunday 24th July (Home team first) 
1. Finchley v Camberley or Egham
2. Acton v Sandwich Town
3. Brentwood v East Molesey
4. Spencer v Roffey

Subsequent rounds are similar to the FA Cup. i.e. clubs do not know their opposition, or if Home or Away, until the round is drawn.

Semi Finals - Sunday 14th August

Final - date & venue tba